Beş İlçede Bisiklet Gezisi

Ben ve Jen

1 Mayıs 2011
Genelikle, böyle örgütlü geziler yapmam, ama eşim Jen Ulaştırma Bakanlığı için çalışıyor ve bu yüzden bedava giriş için bilet aldık. Üç yıl önce, üzücu bir olaydan dolayı, bana aynı geziye da bedava giriş hakkı verdiler. Malcolm bana onunu verdi çünkü bir kamyon ona çarptı ve kendisi yapamadı. Bu gezi havalı bir gezi olarak görülür çünkü bu gezide aslında bisikletlere yasak olan yerlerde bisikletlere binilebilir. Tek sorun çok kalabalık olmasıydı ve bundan dolayı o sabah erkenden saat beş civarında uyandık ve aşağı Manhattan’a gittik. Gezi saat sekizde başlamasına rağmen, erkenden orada olmak istedik çünkü eğer çok fazla geç gidersek, çok fazla kişiler olacak ve gezi çok yavaş ilerleyecek, hemen hemen yürümek gibi olacak. Daha önceki üç yıllık gezi deneyiminden bilirim bunu.

Başlar başlamaz Central Parkı’na doğru iyi hızla gittik. Parkın ve Harlem’in üzerinden gittikten sonra, Bronx’a gittik, ama sadece on dakika kadar sürdü. Sonra Manhattan’a geri döndük ve FDR Otoyolu’nda gittik. Otoyolda bisiklete binmek gerçeküstü bir deneyimdi. Özellikle tünellerin içinden geçtiğimiz için. Sonra Queensboro Köprüsü’nün üst yolunda gittik. Ne manzara! Queens’in üzerinden Brooklyn’e geçtik.

Yolda yemeği ve içeceği veren duraklar vardı. Çoğu muzlar. Biz bir durağa varınca, gönüllüler bize pekçok muzları almamız için ısrar etti. Bunun için sonunda sele çantalarımız muzlarla dopdoluydu. Bir hafta sonra bile hâlâ o muzlardan yiyorduk.

Queensboro Köprüsünde - Ne heyecan!

Brooklyn’de BQE’in (bir yüksek otoyol!) üstünde Verrazano Boğazı Köprüsüne doğru gittik. Bu köprü her zaman bisiklet için kapalıdır, ama bu gezi için köprünün alt yolu açıktı. Nedense Verrazano Boğazı Köprüsü bana San Fransisko’nun Altın Kapı Köprüsünü hatırlatır, fakat bu köprü ‘Mavi Kapı’dır. Köprünün büyüklüğü ve ve çevresinin coğrafyası benzer. Bu köprü bizi Staten İsland’a getirdi. Gezinin son durağa orasıydı ve resimlerimizi çektirdik. Birçok şirketin verdiği bedava yiyecekleri yedikten sonra, şehre geri dönen vapura bindik.

Reklamlar
Bu yazı İçinde içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s