Büyük Burunlu Kate’in Meyhanesi’nde

Ben yanıltıcı müstehcen tabelanın önünde

16 Mayıs 2011                                        Staten İsland’dan şehre dönmeden önce bir içki için Büyük Burunlu Kate’in Meyhanesi’ne gittik. İlkin girmeye tereddüt ettik çünkü onun tabelasında meyhanenin vahşi batı genelevi olduğunu ima ediyordu, ama sonra oldukça nazik orta yaşlı bazi eşlerin girdiğini gözdük. İçere girince ise yerde öğle yemeği yiyen orta yaşlı kişiler dolu olduğunu gördük! Dekor vahşi batı Amerikan futbol bağnazlığıyla birleşen bir şekilde dizayn edilmişti. Hiç tuhaf veya müstehcen bir şey değildi, tavandan asılı olan iki halat hariç. Maalesef onların amacını sormak konusunda çok fazla korkaktık. Tezgâhda oturduk ve bira ısmarladık.

Her birimiz bir tane birayı içtikten sonra, öğle yemeği için adlı şanlı bir Sri Lanka lokantasına gittik. Yolda bir Koreli bakkaliyesinde durduk çünkü kimçi kurmak için Koreli toz acı bibere ihtiyacim vardı. Toz acı biberden başka ayrıca büyük bir poşet evde yapılmış kimçi aldım. Genellikle kimçi fabrikada yapılmış olur ve kavanozların içinde satılır bundan dolayı böyle zor ele geçen bir fırsatı kaçıramadım.

Sri Lanka yemeği yedikten sonra Verrazano Boğazı Köprüsünün altında olan kaleyi gezdik ve yağmurda dolaştık. Çok fazla ıslanmakla beraber, surları ve pasajları keşfettik. Sonra eve döndük.

Reklamlar
Bu yazı İçinde içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s