Hunter İle Dört İlçede Günü: Bölüm 1

Fort Tilden'deki terk edılmış bir batarya

5 Temmuz 2011                                              Dostum Hunter CUNY’de doktora öğrencisidir, bu yüzden yazın onun hafta içi günleri boştur (hafta içinde çalışan kız arkadaşıyla hafta sonu günlerinde vakit geçirmekten hoşlanıyor). Benim de bazı boş hafta içi günlerim var, böylece biz birlikte şehrin etrafında bisiklete binmeyi seviyoruz.

Bir gün kumsala gitmeye karar verdik.  Rockaway yarımadasındaki Fort Tilden kumsalına bisikletle gittik. Güney Brooklyn’de Hunter’la ve onun arkadaşı Cindy’yle buluşup üçümüz birlikte Rockaway’a giden Gil Hodges Anıt Köprüsü’ne doğru bisikletlerimizi sürdük. Henüz köprüye ulaşmadan önce Hunter’in bisikletinin lastiği patladı. Hunter patlak lastiği tamir ederken Cindy üç kutu soğuk bira almak için ilerideki dükkana gitti. Cindy dönünce Hunter bisikleti tamir etmeyi bitirmişti böylece kumsala sürdük.

Fort Tilden eski bir askeri üsdü ama şimdi tüm askeri binalar terk edilmiştir ve kumsal oldukça doğaldır ve temizdir. Çünkü sadece otobüsle veya bisikletle erişilir (park yeri yok), Fort Tilden pek kalabalık değil, gerçi daha popüler olur. Nadiren polis var ve bazen kumsalda gecelerimiz.

Kumda piknik yaptıktan sonra yüzdük. Balıklar gibi denizde oynayıp sıçradık. Akşam yaklaşınca Hunter bana bir parkta bedava bir salsa müziği konserine gitmek için Güney Bronx’a gitmek isteyip istemediğimi sordu. Evim Fort Tilden yirmi üç kilometre uzaktır ve Fort Tilden’den Güney Bronx yaklaşık ekstra kırk beş kilometre uzaktır! Hector Lavoe adında meşhur ölü salsa müzisyeninin grubu çaldığından dolayı bu uzun mesafeye rağmen Hunter’le gitmeye razı oldum.

Reklamlar
Bu yazı İçinde içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s