Eski Ağaçların Arasında

Hunter 'C'yi görer

19 Temmuz 2011                                            İnwood Parkı Manhattan’ın en kuzey ucundatır ve burada adanın en eski ağaçları var. Başıboş yaz günlerimizden birinde ben Hunter’le parkı kesfetmeye gittik. Batı Yakası bisiklet yolundan parka kadar bisikletle geçtik.  Parkın güney kenarının yanında olan bir levha direğine bisikletlerimize kilitleyip parkın içine doğru yolumuzu yaya sürdürdük.  Parkları kesfetmek için yürümek daha iyi.

Bir patikada parkın birçok bayırının üzerinden parkın kuzey sınırına kadar yürüdük. Kendimizi Bronx’a giden Henry Hudson Köprüsü’nün altında bulduk. Ağaçların arasından solda Hudson Nehri’ni görebiliyorduk ve sağda Columbia öğrencileri yıllar önce Harlem Nehri’nin üstünde olan uçurumda boyadığı açık mavi ‘C’yi görebiliyorduk.

Sola dönüp aşağıdaki Harlem Nehri’ne doğru yürüdük. Ormandan çıktık ve açık alanla bir park parçasına geldik. Nehrin kıyısına gittik ve sulların çekildiğini anladık. Yakınızmızda olan küçük koyda su yerine bir çamur alan vardı.  Çıkan su tarafından yapılan derecikler ilginçti ve güzeldi.

Kısa bir süreden sonra, ormana döndük ve koyu bir vadiye rastladık. Sağımıza büyük ve eski ağaçlar vardı ve solumuza büyükçe bir kaya vardı. Yukarındaki yaprakların arasındaki ufak aralıkların inçinden gökün siyah bulutlarla karardığını fark ettik. Dalların arasında ılık bir rüzgar esmeye başlamıştı ve onunla birlikte yapraklar düşüyordu. Bu koyu vadide sadece ikimiz oldudan dolayı biraz ürkütücüydü.

Reklamlar
Bu yazı İçinde içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s