Yılın en Sıcak Gününde Çocuklar Bisiklete Sürmek

Grand Army Plaza'da

22 Temmuz 2011                                            Çok sıcak bir gündü, New York’taki en sıcak günlerinden biriydi. Ben yazın her cuma günü Çocuklar Bisiklet Kulübü’nde çalışıyorum. Bu kulüpte ben, Doktor Fishkin, ve bir çok New York Cycle Club’a mensup gönüllüler New York’un etrafını dolaşın bir bisiklet gezisinde çocukları yönetiriz. Başlangıçta bu boğucu sıcak cuma günü Coney İsland’a gidecektik, ama Coney İsland Queens’deki atölyemizden 48 kilometre uzaktır ve tahmini kırk derece olan havada daha kısa bir gezi yapmaya karar verdik. Gerçekten de o gün yılın en sıcak günü idi. Onun yerine ancak yarısı kadar yol olan Brooklyn’in Prospect Parkı’na gittik.

Gene uzun ve yorucu bir geziydi. Neyse ki destek kamyonetimizle çok su getirdik. Çoçukların hasta ya da çok fazla yorgun olma ihtimaline karşı bizde sürekli en az bir, ve bazen iki, kamyonet bulunur.

Parka gelince parkın karşısında olan pizzacıdan pizza ısmarladık. Genellikle öğle yemeği için sağlıklı yemek yeriz ama bu zor günde çocuklar bu zevki hak etti. Biz pizzanın hazır olmasını beklerken parkın etrafında bir etap yaptık, fakat bazı çocuklar ve hatta bazı gönüllüler geri kalıp otların üzerinde yattı. Pizza gelir gelmez herkes bir çırpıda yiyip yuttu.

Dönüş yolculuğu daha da zordu fakat onu daha zevkli yapmak için atölyenin yakınında olan bir dondurmacıya uğradık. Tabii ki bazı çocuklar kamyonette geri döndü ama herkes dondurma yedi.

Eve gelince soğuk bir bira açıp bu katlanılmaz sıcaktan kaçışı planlamaya başladım. Ertesi gün bu gün kadar sıcak olacakmış. Ben, Jen ve iki arkadaşımız ertesi sabah bir ormanda kamp yapmak için gitmeye karar verdik. Doğa şehirden daima daha serin. Ayrıca evimde klima bile yok.

Reklamlar
Bu yazı İçinde içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s