Doğanın Serin Kucağında: İkinci Gün, Bölüm 1

Mütevazı barinağımız

24 Temmuz 2011                                            Ertesi sabah kafamız yalnız bir şeyle meşgul olarak uyandık: Kahve. Bir sorunumuz vardı: bizde yeterli su yoktu. Halbuki  önceki gün gördüğüm haritaya göre kamp kurduğumuz tepenin altında başka bir göl vardı, ancak yaklaşık dört kilometre uzaktı.

Yanımıza sadece kamp ocağı, fincanlar, kahve, kahve filtresi, su filtresi ve biraz kahvaltı yemeğini alarak göle doğru yürümeye başladık . Tren istasyonuna daha sonra geri dönmek için barınağın yanından tekrar geçmemiz gerekeceğinden bizim eşyaları barınağın içinde bıraktık. Kahvenin güzel tadı için can atarak bayır aşağı göle doğru adeta koştuk.

Harita ve hafızam bizi aldatmadı. Kısa bir süreden sonra ağaçların arasında uzaklıkta göl gözümüze ilişti. Gölün taşlı kıyısına gelince göl suyunu arıtıp kamp ocağıyla su kaynattık. Bu göl suyu parlaktı, çayrengi değildi. Biz kahve telvesinin üzerine su dökerken biraz hafiftan yağmur yağmaya başladı. Derimizde yağmuru ancak hissedebiliyorduk ama damlaların gölün yüzüne vurmasını açıkça görebiliyorduk. Kahvelerimizi içtik ve yağmurda yüzdük. Gölden çıkıncı bir daha kahve yapıp muhteşem bir manzarayı seyrettik.

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Doğanın Serin Kucağında: İkinci Gün, Bölüm 1

  1. Mehmet ve Rümeysa dedi ki:

    Damian, bu bölüm bilhassa hoşumuza gitti, defalarca okuduk. Tasvirlerin ve anlatım tarzın fevkalade. Blogunu keyifle takip ediyoruz.
    Selamlar, sevgiler
    Mehmet ve Rümeysa

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s