Doğanın Serin Kucağında: İkinci Gün, Bölüm 2

Barınağa geri dönen yürüyüşta bir doruş

24 Temmuz 2011                                                               Barınağa geri yürüyerek dönüp eşyamızı hazırladık. Çalışmak için Jen’in ve Maeve’in şehre dönmesi lazımdı ama ben ve Sabrina doğalda başka bir gece kalmayı düşünüyorduk. Hepimiz çay rengi göle kadar beraber gidecektik ve sonra onlar tren istasyonuna davam edecekti ve ikimiz göl kenarında kamp kuracaktık.

Ama sonra biz yürürken uzaklıktan tuhaf bir gürültü duydum. Önce silik bir kükremeydi ama daha da artıyordu ve hemen hepimiz duyabiliyorduk.  Gürültünün ardından bardaktan boşanırcasına yağmur yağmaya başladı. Bu durum bir su duvarının bize çarpıp  bizi kuşatmasını andırıyordu. Patika bir nehir oldu ve ayaklarımıza kadar geldi. Hemencecik bütün giysilerimiz sırılsıklam oldu. Limon Sıkacağı’na sığınıp şiddetli yağmurun bitmesini bekledik.

Şimdi iliklerimize kadar ıslandığımızdan dolayı, Sabrina ve ben de diğerleriyle birlikte tren istasyonuna kadar yürümeye karar verdik. Biz beklerken bir başka gezgin yolcu da uğradı. Bu yaşlı adam bize gezmeye Georgia’dan başladığını söyledi.  Bu deneyimli yolcuya göre

Yağmurdan sonra ormandan otoyola doğru gitmeye

patikada bu çeşit yağmur fırtınası çok yaygın bir hadiseymiş. Yağmurdan gına geldiğini ve Maine’e varmak için sabırsızlandığını da bize anlattı.

Yağmur bitince birbirimizden ayrıldık. O kuzey yönüne biz ise zıt yöne gittik. Çay rengi göle gelince hava açıldı ve ısındı. Burada kamp kurmaya yeniden düşündük ama çadır kurmak için toprak hala çok fazla çamurluydu.

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s