Yanan Adam 2

İçsel playdaki tekteker engel parkuru

30 Ağustos – 4 Eylül 2011                              Dışsal playada çöl genişliğindedir. Bu boşlukta rasgele ve garip şeyler var: sanat eserleri, vahalar, küçük barınaklar, ve başka yapılar. Kent ve içsel playa oldukça kalabalık ama burada çok daha az kişiler var çünkü büyük alandır. Hem gündüz hem de geceleyin çölde keşfederek dolaşmak için çok eğlenceli. Gündüz güzel ve çıplak dağları ve çölün uçsuz bucaksız uzandığına görebilir ve geceleyin yıldızlı gökyüzüne uzun uzun bakabilir.

Yanan Adam’da her defada yüzlerce parti verilir. Çok az canlı müzik var. Herkes Avrupa’dan gelen tuhaf elektronik müziği dinleyip dans eder. Her tür techno müziğinin kendi alt kültürü var ve bir dine katılmak gibi her alt kültür kendi giyişi ve dans haraketi var. İlginç bir toplumbilimsel fenomendir.

Festivalda paraya ihtiyacı yok. Bir hediye ekomonisini kurulur. Tabii ki giriş bileti çok pahalı ve kendi yemeği getirmeniz lazım ama herkes yemekleri, içkileri, ve kahveyi paylaşır. Merkez Kampı’nın yakındaki istasiyonlarda sattığı buzdan başka, her şey bedava.

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s