Karataş Kenti’ndeki Kültür ve Yaşam: Ders 1

Tuhaf bir bisiklet aygıtı

30 Ağustos – 4 Eylül 2011                                       Herkes kamplar olarak Yanan Adam’da kalır. Bazı kamp halka açık büyük tema kamplarıdır ve diğerler sadece yaşamak için olan küçük kamplar. Bu yıl ikinci tür kampta kaldım. İki çesit kampta da kişiler beraber eğlenir, dinlenir, yemek yapar ve yer.  Tema kampları bedava hizmetleri ya da yemeği arzeder.  Mesala masaj kampı, belçika gözlemesi kampı, çay evi kampı, tamir kampı ve trampolin kampı tema kampı örnekleridir. Bir çok tema kampı jimnastik, tefekkür ve tektekere binme gibi hüner seminerlerini verir.

Festivalda bisikletler ana çeşit taşit araçlarıdır. Kişiler çöle bayağı bisikletleri getirip onları taklit kürkle ve püşkürme boyayla donatır. Çöl tozu bisikletlere zarar verir ve bunun için sadace ucuz bisikletler getirilir. Bir bisikletle bütün festival gerçekten keşfedilebilir.

Bisikletlerin çok önemli olmasına rağmen sanat arabaları festivalin ayrılmaz bir parçalarıdır. Sanat arabalarının boyut, fark ve yaratıcılık genişliği inanılmazdır. Bir golf

Çadırlerimizden biri.

arabasına kadar küçük veya mafsallı otobüslere kadar büyük olabilirler. Bazı ısıyan balık, kürklü köpek ve başka hayvanlara benzer. Diğerler Mad Max filmindeki alev makinesiyle kıyamet sonrası arabalarını andırır. En büyük arabalar, otobüsler, yelkenli gemilere ya da uzay araçlarına benzer ve gezici dans partileri görevi görür. Arabalar için hız sınırı sekiz km/saat. Geceleyin bütün arabalar ışıl ışıl aydınlatılmış olarak çölün etrafında gezinir.

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s