Karataş Kenti’ndeki Kültür ve Yaşam: Ders 2

Ben arkadaşım Paul'la Karataş Bayındırlık İşleri kamyonunun arkasında

30 Ağustos – 4 Eylül 2011                                            Yanan Adam’da kişiler ‘playa giysisi’ giyer. Bu farklı kişilere farklı şeyleri ifade eder, ama genelde sokak giyisini giymemeyi ifade eder. Bazı kişiler taklit kürkle botlarla ya da bir çok  LED ışıkla olan mufassal kostümleri giyer, bazen sadece yatak takımları ya da bikiniler giyinir ve hatta diğerleri hiç bir şeyi giymez! Gündüz hava çok sıcaktır ama geceleyin hava oldukça soğuk olabilir. Bu yüzden gün boyunca kişiler sık sık giyisini değişir. Hava karardıktan sonra emniyet ve de eğlence için herkes parlak çubukları ve LED ışıkları giyer.

Herkesin boynunun etrafında pilot veya kayak gözlükleri ve bandanalar var çünkü çöl şiddetli kum fırtınalarına eğilimlidir. Bu fırtınalarda her şey beyaz olur ve kimse kendisinin önünde çeyrek metreyi göremez. Genellikle fırtına sadece yarım saat sürer ama bazen üç saate kadar sürebilir.  Ama bu yıl hiç kum fırtınası yoktu.

Umumiyetle Yanan Adam’da genel bir neşe, eğlence ve açıklık hisi var. Sokaklarda herkes birbirine selam verir ve etraftan geçen kişiye içki ya da içecek sunar.

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s