Denizin Yanındaki Eğri Ev: 2. Bölüm

Gelgit havuzlarındaki deniz yaratıkları

21 Aralık 2011 – 6 Ocak 2012               Gelgit havuzlarında Jen ve ben saatlerce telaş eden pagurusları ve sinsi sinsi dolaşan yengeçleri seyrederdik.  Bu defa da gelip deniz yıldızlarıni ve deniz lalelerini severek gözledik. Biz bir pagurusu yetişip elimizde tutarken ılık Kalifornia kış güneşi bizim üstümüzde parlıyordu.

Gelgit havuzlarının yanından gelgit derin ama dar bir geçitten akıp bir mağaraya girer. Jen bana babasının gençken bir gün yukarıdaki uçurumdan geçite bir araba yuvarladığını söyledi. Galiba üçkağıtıçı bir adam bunu yapması için ona para vermiş. Halbuki yetkili makamlar yetersiz derin olan denizden çıkan arabayı çabuk keşfetmiş, ama babasını hiç yakalayamamış.

Deniz mağarası

Büyükanne Lois’in evi gerçekten eğridir. Bir gün ben evin bir tarafından bir bilyeyi salıverdim ve bilye kütleçekimle öteki tarafına yuvarlandı. Bu uç eğrilik biraz şasırtıcıdır, özelikle gecenin ortasında tuvalete ulaşmaya çalıştığı zamanda. Gündüz siz yemek yerken yuvarlanarak uzaklaşmayı önlemek için masaya hemen hemen tutunmanız lazım çünkü yemek odasındaki sandalyeler nedense tekerleklidir!

Reklamlar
Bu yazı Dışında içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Denizin Yanındaki Eğri Ev: 2. Bölüm

  1. Evrim dedi ki:

    Hâlâ bu kadar iyi Türkçe öğrendiğine inanamıyorum. Hem de bu kadar kısa sürede… Üstelik dilin konuşulduğu ülkede yaşamadan, uzaklarda kendi başına. Önünde şapka çıkarıyorum! Bir gün mutlaka görüşüp Türkçe konuşalım, olur mu? 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s